LogoPTTK

SZKOLNE KOŁO

KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNE

GALERIE
NASZA DZIAŁALNOŚĆ

Eliminacje Oddziałowe OMTTK PTTK

Dwie drużyny z naszej szkoły wzięły udział w eliminacjach oddziałowych OMTTK PTTK, które odbyły się w Białej koło Radzynia Podlaskiego.

Drużyna w składzie Adrianna Szydłowska, Alicja Ligęza oraz Jakub Bieniek zajęła V miejsce. Drużyna w składzie Agata Kościuczyk, Julia Kojtych oraz Michał Miedzik zajęła III miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

GALERIA

ZIMA W MIEŚCIE 2015

Upragnione ferie zimowe wreszcie nadeszły, ale oznak zimy wcale nie było widać. Dlatego też 4 lutego 2015 roku 194 osoby z trzech powiatów: bialskiego, lubartowskiego i radzyńskiego postanowiło wziąć udział w imprezie pod hasłem: „W poszukiwaniu zimy!!!”.

Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy, młodzież wzięła udział w konkursie wiedzy o Polsce. Dotyczył on znajomości mapy. Za pomocą specjalnie przygotowanej prezentacji każdy miał za zadanie zlokalizować i podać nazwy 50 miejscowości naszego kraju. Następnie odbył się wspólny przemarsz na start turystycznych podchodów, podczas których każdy uczestnik – na podstawie satelitarnego zdjęcia – miał za zadanie odnaleźć i potwierdzić 10 punktów kontrolnych. Meta marszu została zlokalizowana w I LO, gdzie po turystycznym posiłku odbyło się oficjalne podsumowanie imprezy.

Pomimo, iż zimy nie odnaleziono to każdy fajnie i przyjemnie spędził czas.FINAŁ WOJEWÓDZKI XLII OMTTK

O miano najlepszego zespołu w województwie lubelskim ubiegało się 26 drużyn wyłonionych w eliminacjach oddziałowych. Naszą drużynę reprezentowali: Marcel Fijałek, Sebastian Rolla, Kacper Szczeszek. Opiekunem była p. Monika Szostak.

Po uroczystym rozpoczęciu wszyscy udali się do pobliskiego lasu, gdzie współzawodnictwo rozpoczął turystyczny marsz na orientację. Następnie przeprowadzony został test wiedzy z zakresu krajoznawstwa, topografii, znajomości zasad ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Z zadań praktycznych zawodnicy musieli zmierzyć się z kolarskim torem przeszkód, umiejętnością rzutu do celu, rozpoznawali atrakcje turystyczne, rośliny naszych lasów oraz udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej.

W kategorii szkół podstawowych zajęliśmy V miejsce.XLII OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZY. FINAŁ ODDZIAŁOWY

W dniach 25-26 kwietnia 2014 r. w Białej k. Radzynia Podlaskiego został rozegrany Finał Oddziałowy XLII OMTTK. Wzięło w nim udział 6 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych, 7 drużyn gimnazjalnych i 3 ponadgimnazjalne.

Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny w składzie:

Turniej składał się z części teoretycznej, obejmującej zagadnienia krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. W części praktycznej turnieju nasi uczniowie musieli rozpoznać tropy zwierząt leśnych oraz atrakcje turystyczne woj. lubelskiego, następnie zmierzyli się z przejściem po równoważni, rzutem do celu oraz rowerowym torem przeszkód. Decydującą konkurencją okazał się marsz na orientację.

W klasyfikacji końcowej jedna z naszych drużyn zajęła II miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 16-17 maja 2014 r. również w Białej k. Radzynia Podlaskiego.


XXI WIOSENNE MARSZE NA ORIENTACJĘ „WIOSNO 2014”

W dniach 28-30.03.2014r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wiosennych marszach na orientację w Sosnówce.

Po oficjalnym rozpoczęciu uczestnicy wystartowali w patrolowym biegu na orientację. Po zakończeniu biegu młodzież miała możliwość sprawdzić swoją wiedzę w konkursach: krajoznawczym o Polsce, „Czy znasz powiat bialski” oraz w konkursie-niespodziance.

Drugiego dnia uczestnicy mieli za zadanie przejście dwóch etapów marszów na orientację. Na zakończenie dnia odbył się konkurs piosenki turystycznej „Śpiewać każdy może…”, w którym uczniowie naszej szkoły zajęli VI miejsce.

Młodzież miałą okazję dobrze się bawić, zażyć ruchu na świeżym powietrzu oraz poznawać historię, walory przyrodnicze, krajoznawcze i turystyczne gminy Sosnówka.

Wyniki:MARSZE NA ORIENTACJĘ SPOSOBEM NA UDANE FERIE

Ferie nie muszą być nudne, a czas wolny od szkoły można spędzić fajnie i ciekawie. Z takiego założenia wyszła grupa uczniów naszej szkoły, którzy 22 stycznia 2013 roku wzięli udział w jubileuszowej – dziesiątej imprezie turystyczno – rekreacyjnej pod nazwą „Zima w Mieście”. Impreza odbyła się w Zabielu i Radzyniu Podlaskim. Uczniowie mieli okazję dobrze bawić się, zażyć ruchu na świeżym powietrzu oraz poznawać historię, walory przyrodnicze, krajoznawcze i turystyczne gminy Radzyń Podlaski. Po oficjalnym rozpoczęciu „Zimy w mieście” młodzież sprawdziła swoją wiedzę w konkursie dotyczącym gminy Radzyń Podlaski. Następnie wszyscy udali się na początek ścieżki rowerowej, gdzie odbył się start do turystycznych podchodów pod nazwą „Spacer bulwarem nad Białką”.

W rywalizacji szkół zajęliśmy I miejsce, natomiast w rywalizacji indywidualnej: